Dravci

Žáci prvního i druhého stupně Základní školy Masarykova měli ve středu 2. června zajímavou podívanou, zúčastnili se letové ukázky dravců a sov. K vidění bylo hned několik zástupců těchto druhů – sokoli, orli, sýček, výr, dokonce i sup. Celou ukázku doprovázel poutavý výklad jednoho ze sokolníků, který nám všem dokázal, jak málo toho o těchto zajímavých zvířatech víme. Program nakonec vyvrcholil soutěží, odměnou za zodpovězení nejtěžší otázky bylo pro našeho žáka přistání dravce na jeho ruce.

Se stanicí pro handicapované dravce a sovy Seiferos spolupracujeme již 25 let a vždy se na chovatele s jejich dravci velice těšíme.

Nakonec jsme zjistili, že tato velká akce nezůstala jen školní aktivitou, neboť nádherný orel bělohlavý se rozhodl zavítat na rychnovské trhy na náměstí, kde se klidně prošel. Nakonec se ovšem zase v pořádku vrátil ke svým chovatelům, a tak se můžeme těšit na příští setkání.

Bo