Už jsem zase optimistka

Dnešní doba není snadná. Nebyla, není a možná ještě chvíli nebude. Pojďme si ale trošku pohladit dušičku a tak trochu se i poplácat po ramenou. Vím, že si uznání zaslouží hodně lidiček, děkuji jim za to, ale teď bych se ráda věnovala svému oboru. Když se dívám na zaslané vypracované úkoly, nebo do „tajné schránky“ před školou, tak mě těší přetrvávající obrovská snaha dětí svědomitě pracovat, i když lenošit je lákavé. Vážím si vzájemné spolupráce s rodiči při domácí výuce jejich dětí, a také děkuji za jejich občas hodně potřebné pozitivní reakce. Moji žáčci mě pořád překvapují zájmem o dobrovolné úkoly a ráda vidím jejich úsměv na tváři na online hodinách, když se nám při snaze mluvit jasně, stručně a výstižně zrovna motá jazyk. I když netrvám na pravidelném odevzdávání vypracovaných listů, výrobků na výtvarnou výchovu, mají děti možnost je odkládat při vyzvedávání pomůcek do boxu před školou. A protože začínám být opět optimista (snad za to může sluníčko, jaro nebo klesající tendence následků epidemie), nedalo mi to a ve škole jsem z části prací dětí z domova stvořila nástěnky a fotogalerii. Děti zjišťovaly informace o jarních rostlinách, malovaly a kreslily obrázky podle svých možností, cvičily podle videa, vyšívaly, vyráběly velikonoční výzdobu a také se zajímaly o jarní přípravy na zahrádky spolu s rodiči, zasílaly fotky. Ano, jsou to „už“ čtvrťáci, ale hlavně jsou to ještě děti a jejich rodiče většinou chodí do práce. I pro mě je doba náročná, příprava výukových videí i on-line hodin dá zabrat, a proto mají moje slova uznání – rodiče i děti. Tak nám vydržte, všem přeji pevné zdraví a hodně sil do dalších dnů. Klidné jarní dny a děkuji za spolupráci.