AKTUALITY
Den, na který se těším

Netradiční doba si žádá netradiční postupy. Stylisticky nečistému formátu vypravování v čase budoucím dokázali žáci 7. B vdechnout duši, když ve svých pracích působivě odhalili podstatu pocitů asi každého z nás. Ať je ten den, na který se těšíme, ještě hezčí než v našich představách! A ať nám to čekání příjemně ubíhá!

Mgr. Lenka Serbousková, Čj 7. B

Den, na který se nejvíce těším

Nejvíce se těším na den, až pojedu na Slovensko, pokud to situace dovolí. Moc se těším na známé, na psa a na společné aktivity.
První den pojedeme autem na Slovensko. Občas se někde zastavíme na benzínce, ale jinak je ta cesta dlouhá.
Až přijedeme na Slovensko, uvítají nás naši příbuzní. Bydlí v malé vesnici, kolem jsou louky a pole, běhají tam kočky s koťaty a je tam klid. Je tam větší teplo než u nás, takže budeme chodit často na koupaliště. Také navštívíme i jiné známé. Všichni jsou moc hodní. Hodně se taky těším na motorky, až mě strejda sveze. Má terénní a vozí mě vždycky po louce po okolí. Nebo budeme střílet ze vzduchovky a chodit hrát fotbal na hřiště.
Večer si uděláme táborák, opečeme buřty nebo nějaké maso a posedíme venku až do tmy. My s bráchou, tátou a dědou budeme spát ve stanu a mamka, sestra a babička doma, protože nás je hodně a nevešli bychom se do domu.
Na Slovensku je to vždycky fajn, moc se tam všichni těšíme. Jen je škoda, že tam jsme jen pár dní a rychle to uteče.

JS
Den, na který se těším

Já se těším, až se probudím a podívám se z okna, vyčistím si zuby, převléknu se, sbalím si učení do aktovky a půjdu do školy. Až se všichni posadíme do lavice bez roušek a respirátorů a budeme se učit stejně jako na začátku školního roku. Až budeme moct s kamarády ven, až se budeme bavit bez roušek a bez pocitu, že se nakazíme. Těším se, až budeme mít zase tělesnou výchovu a konečně si zahrajeme basketbal nebo budeme skákat do písku. Dokonce se těším i na hudební výchovu. Tu osobně nemám moc rád, ale těším se, až si po dlouhé době zazpíváme, i když já zpívat moc neumím nebo zpívám falešně, že se to vůbec nedá poslouchat. A moc se těším na dědu a babičku, protože bydlí v jiném okrese. Těším se, až je po dlouhé době uvidím naživo a nebudu se bát je navštívit, abych je nenakazil, aby z toho neměli nějaký zdravotní problém nebo nejhůř i smrt.

TK