Návštěva policejní stanice

Dne 20. ledna 2020 navštívily děti ze školní družiny policejní stanici v Rychnově nad Kněžnou, kde jim tisková mluvčí paní Kacálková připravila pestrý program. Nejprve si mohly prohlédnout cely zadržení, poté se jim věnoval kriminalistický technik pan Buchal, který jim vysvětlil postup zajišťování otisků a stop na místě vyšetřování. Některé techniky si děti vyzkoušely i v praxi. Dále jim v ateliéru předvedl focení pachatelů ze tří stran. Na dvoře stanice si pak děti měly možnost zvenku i zevnitř prohlédnout technické policejní vozidlo a vyzkoušet různé pomůcky, které s sebou technici na výjezdy vozí. Na závěr jako dárek všichni obdrželi „Ajaxův zápisník“ - knížku s praktickými radami, tipy, příběhy a informacemi o prevenci naší bezpečnosti. Dětem se návštěva moc líbila a srdečně děkujeme pracovníkům Policie ČR za zajímavý zážitek.

J. Kh