Letošní vánoční pomoc v krabicích od bot

Pokud člověk může pomoci, měl by to udělat. A toho se držíme každý rok. Pomohli jsme handicapovaným, starým a letos nás napadlo pomoci stejně starým. Rozhodli jsme se totiž potěšit tři kluky a dvě holky, které nemají v životě tolik štěstí, jako máme my. Byl to proces, nejprve rozhodnutí komu a kolik jsme schopni naplnit krabic štěstím, pak se vzájemně dohodnout ve škole se spolužáky i doma s rodiči, co chceme a můžeme darovat. Nakoupili jsme knížky, časopisy, hry, karty, šperky, školní pomůcky, barvy na vlasy, na tělo, na textil, plastelíny, plyšáky a dobroty. Objevily se tam ale i šaty, čepice a šála, tričko, hodinky či hrneček, vše to, z čehož bychom měli radost my sami. Pak začal proces rozdělování do krabic, vyrábění přáníček pro každého z obdarovaných a nakonec balení dárků. Poté už stačilo odvézt krabice na sběrná místa ve Vysokém Mýtě, kam jsme se zaregistrovali a přát si, aby takovou radost, jakou jsme měli ze svého díla my, měli i ti, ke kterým se naše vánoční krabice dostanou.

Nemůžeme pomoci každému, ale každý může pomoci někomu. Snad se nám to povedlo.

Žáci 4.B a MJ