Vánoční koncert Swingové Vánoce

Prosinec je již tradičně protkán příjemnými akcemi, na které se celý rok těšíme, stejně jako na Vánoce. Do adventního období jsme vpluli na vlnách hudby Mladého týnišťského big bandu, který doprovodil rychnovský koncertní sbor Carminu s mnoha pro nás známými tvářemi ve svých řadách. Ne často se podaří zajistit výchovný koncert s tolika hudebníky naživo. Radek Škeřík napsal úpravy přímo „na tělo“ těmto dvěma hudebním tělesům. Během dopoledne jsme díky jednotlivým skladbám procestovali Rakousko, Španělsko, Anglii, Francii, Ukrajinu a Itálii, abychom se v závěru programu vrátili do naší české kotliny. Slovem nás po zemích Evropy provedla paní ředitelka Radka Polívková, která nás seznamovala se zvyky v uvedených zemích a také posluchače upozorňovala na hudební zajímavosti v jednotlivých skladbách.

Celý koncert proběhl pod taktovkou kapelníka Pavla Plašila a sbormistra Karla Štrégla. Jsme rádi, že jsme mohli našim žákům dopřát tento hudební zážitek, je fajn tleskat skvělým profíkům, ale ještě příjemnější je tleskat kamarádům a spolužákům, kterých bylo na podiu opravdu hodně!

KS