Malí chlupatí oslavenci

Už v loňském školním roce jsme měli možnost poznat zvířecí obyvatele Déčka v rámci projektu Příroda na dotek. A protože si každý rok 4. října připomínáme Mezinárodní den zvířat, tak si pro ně děti připravily jejich oblíbené mlsotky a navštívily je. Přinesly s sebou to, co si myslely, že by jim chutnalo - mrkvičku, jablíčko, kousek okurky, tvrdého chleba a jiné zvířecí dobrůtky.

Nejvděčnějšími mazlíčky se ukázali králíčci, morčata a křečci. Každé zvířátko přijalo návštěvu po svém. Ta nesmělá se nechala hladit a jen občas si křoupla, ale některá se u dětí zabydlela se vším všudy. A hostina s mazlením a drbáním mohla začít. I když si chlupatí oslavenci určitě nacpali bříška i jiné časti, stejně si myslím, že si tu návštěvu nejvíc užili malí gratulanti.

Čt+3.A