AKTUALITY
Příroda na dotek

Obohacující, poučný, veselý, energický i klidný, plný přírody, zvířátek a kamarádů…takový byl projekt Příroda na dotek, do kterého se zapojilo hned několik tříd naší školy. Smyslem vzdělávacího programu bylo dětem prožitkovou formou přiblížit svět přírody – čekala je tak teorie, hry, praktické aktivity a přímý kontakt s živou a neživou přírodou.

Součástí akce bylo i nocování v Déčku, které jsme si jako druháci nesmírně užili, pro některé z nás byl zážitek umocněn tím, že jsme spali mimo domov poprvé.

Několik hodin strávených při edukativních hrách se prolínalo s aktivitami v déčkovském ZOOkoutku, naučili jsme se, jak zvířátka správně nosit, krmit i jak jim přizpůsobit bydlení. Na vlastní kůži jsme tak pocítili, že péče o zvířecí mazlíčky není jen hra, ale i spousta povinností.

Nabiti zážitky z nocování, posilněni novými zkušenostmi a znalostmi ze světa fauny a flory, jsme se pak bonusem vydali do Zoologické zahrady a Botanické zahrady v Liberci. Nádherné počasí nám dopřálo úžasný den a my jsme tak v jarní náladě pozorovali bílé tygry, surikaty, lvy, masožravé rostliny, kaktusy nebo třeba i murény, rejnoky či piraně.

Děkujeme rychnovskému Déčku, že nás do tohoto skvělého projektu přizvalo a těšíme se na další spolupráci.

2. B + KS