AKTUALITY
Dnes byl náš velký den

Po zamračeném a chladném víkendu nás pondělí 15. 4. 2019 přivítalo sluníčkem. Naložili jsme do aut našich rodičů vše, co jsme dva měsíce společnými silami vyráběli. Zaúčtovali jsme poslední utracené peníze a vykročili „pravou“ před rychnovskou spořitelnu. Snažili jsme se ze všech sil a naše úsilí nám přineslo uspokojení a úspěch. Máme radost, že naši rodiče, kteří nám vydatně pomáhali, byli na nás hrdí. Prodávali jsme výrobky z keramiky, papíru, připravovali jsme párek v rohlíku i sladkou horkou čokoládu. Rozdávali jsme úsměvy nad dobrotami z kuchyní našich maminek.

A výsledek? Téměř dvojnásobek částky, kterou jsme si určili za cíl. Čeká nás nejenom výlet a třídní trička, ale určitě se ještě letos vydáme i na zajímavou exkurzi. Všem děkujeme za štědrost a zájem.

Draci ze 4. C ZŠ Masarykova

aneb ABECEDA PENĚZ

Paní učitelka Taťjana Vrbová se rozhodla se svojí třídou 4. C zapojit do projektu České spořitelny, a. s. Možná jste tento název zaslechli i díky reklamě v televizi. Učí zážitkově žáky finanční gramotnosti.

Nejdříve se celá třída vzdělávala. Na exkurzi v České spořitelně se dostali i do prostor, kam běžný klient nevstoupí. Dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa peněz. Do školy si přinesli řadu úkolů, na nichž pak pracovali. Vytvořili si vlastní firmu Draci, která plnila zadání.

Cílem bylo získání financí na školní výlet a společná třídní trička. Plánovalo se a vyrábělo s velkým zaujetím. Obrovskou podporu nacházely děti u svých rodičů.

Připravené pozvánky a plakátky oznamovaly den D, tedy pondělí 15. 4. 2019. Před spořitelnou bylo velmi živo. Firma Draci předvedla výsledky své práce na náměstí i uvnitř spořitelny. Neustále proudili zájemci i zvědavci a snad nikdo neodešel s prázdnou. Kromě vynikajícího domácího pečiva sladkého i slaného, chlebíčků, párků v rohlíku, horké čokolády a kávy byly stánky naplněny krásnými jarními dekoracemi, praktickými pomocníky do domácnosti a navíc pro každého malý dáreček v podobně jarního narcisu.

Pozvání na jarmark přijal i pan starosta, který nejvíc oceňoval právě domácí pečivo. Všem přál hodně úspěchů. A to se také podařilo.

Žáci si svůj jarmark skutečně užili. Dvěma megafony neúnavně zvali k návštěvě jarmarku, který navíc zpestřili svým vystoupením. Báječný dort s logem se podařilo vydražit za 1.000,- Kč. A to je jen střípek z toho, co firma Draci za své úsilí utržila.

Všem patří velký dík za tu obrovskou energii, snahu a píli. Velice gratuluji k báječnému výsledku a věřím, že si společné aktivity ve škole i mimo ni budou nadále užívat. Se správnou partou kamarádů se všechno daří tak nějak snáz.

Milí draci ze 4. C, jsme na vás pyšní!

Radka Polívková, ředitelka školyfotogalerie